Digitalni kutak je izvannastavna aktivnost koja se održava jednom tjedno u informatičkoj učionici. Aktivnost vodi učiteljica informatike Andrea Nikolić te na početku školske godine bude ponuđena svim zainteresiranim učenicima u višim razredima osnovne škole (od 5. do 8. razreda).

Ove godine učiteljica surađuje s učenicama 6.a razreda (Vanja Mihić, Edita Papratović i Lana Marković) i 8.a razreda (Lorena Markotić, Eva Marić, Terezija Kadić, Tihana Kovačević i Ana Škripek).

Tijekom programa učenici uviđaju važnost digitalnih medija i korištenja IKT-a u današnjem vremenu. Također, oslobađaju svoju kreativnost i ideje radeći i koristeći ono što vole. Uče na vlastitim primjerima i pogreškama. Pri izradi digitalnih i pisanih letaka, plakata i godišnjaka samostalno se služe svim informatičkim alatima za obradu teksta, fotografija, audio i videozapisa.

U projektu učenici će dublje upoznati svoje selo, svoju školu i sve pozitivne aspekte procesa učenja i provođenja aktivnosti u školi i njezinoj okolini.

Svoje radove će dijeliti digitalnim i pisanim putem, objavom na mrežnoj stranici škole, dijeleći u online okruženju, izlagajući letke i plakate na vidljvim mjestima u školi.

Jednim klikom na poveznicu ispod preuzmite članke prema njihovom broju.