Njemački jezik

Kazališni susret učenika njemačkog jezika

U okviru godine njemačkog jezika održan je Kazališni susret učenika njemačkog jezika, 31. svibnja 2012. godine u Osijeku. Njemačka kazališna radionica, pod vodstvom nastavnice njemačkog jezika Snježane Oštadal, osmislila je autorsku predstavu „Wo ist Sigi?“  s kojom je nastupila kao glavna skupina večeri.

Cilj ove manifestacije bio je popularizacija njemačkog jezika i prikazivanje kreativnog načina učenja stranog jezika, te razvoj suradnje između škola iz regije.

„Wo ist Sigi?“

Priča o mladiću Sigiju govori o dječaku koji postaje autsajder  u obitelji  i društvu. Izložen stalnom fizičkom i psihičkom maltretiranju od strane svojih vršnjaka poseže za bijegom iz površne, hladnokrvne i nasilne društvene sredine u kojoj živi.

Uloge:

Ivan Markotić – Vater

Nataša Radić – Mutter

Gabrijel Markotić – Sigi

Josipa Varzić – Schwester

Antonela Špionjak – Freundin

Ivan Škripek – Ulli

Martina Markić- Susi

Kristina Mihić – Tina

Nakon generalne probe, idemo u šetnju osječkim ulicama i parkovima s učenicima iz Vrpolja.

Prije velikog nastupa na pozornici, glumci se moraju okrijepiti u restoranu „Galija“ na obali Drave.

Glumice u backstageu pripremaju se za nastup na daskama koje život znače.

Glumci poziraju prije nastupa u zagrljaju pomoćnog osoblja Luke Ličanina i Luke Kokanovića.

Već u prvoj sceni školska banda iščekuje svoju žrtvu u parku.

Roditelji se u svakodnevnim svađama optužuju za vlastite propuste i zablude.

Sigijeva sestra i prijateljica razgovaraju o modi, ne primjećujući pri tome  Sigijeve modrice na licu koje je ponovno dobio od svojih vršnjaka u školi.
Odbačen od strane obitelji i prijatelja Sigi odlučuje pobjeći od kuće.

Predstava je nagrađena velikim pljeskom gledatelja.

« Kolovoz 2018 »