preskoči na sadržaj
Lektire

Popis lektirnih djela

2019./2020. školska godina

 

1. razred

(1 ciklus, čita se 10 cjelovitih književnih tekstova)

 

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Crvenkapica (listopad)

2. Jacob i Wilhelm Grimm: Vuk i sedam kozlića (studeni)

3. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima (prosinac)

4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara (siječanj)

5. Jacob i Wilhelm Grimm: Snjeguljica (veljača)

6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu (ožujak)

7. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka (travanj)

8. Stanislav Femenić: Idi pa vidi (svibanj)

9. Željka Horvat-Vukelja: Slikopriče (lipanj)

 

 

2. razred

 

1. Hans Christian Andersen: Carevo novo ruho (listopad)

2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak (studeni)

3. Karel Čapek: Poštarska bajka (prosinac)

4. Nada Iveljić: Božićna bajka (prosinac)

5. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu (siječanj)

6. Carlo Collodi: Pinokio (veljača)

7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada (ožujak)

8. Božidar Prosenjak: Miš (ožujak)

9. Charles Perrault: Mačak u čizmama (travanj)

10. Charles Perrault: Pepeljuga (svibanj)

 

 

3. razred

 

1. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke (listopad)

2. Vladimir Nazor: Bijeli jelen (studeni)

3. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića (siječanj)

4. Mato Lovrak: Vlak u snijegu (veljača)

5. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.  (ožujak)

6. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu (travanj)

7. Hrvatske narodne bajke (svibanj)

8. Basne (izbor) (svibanj)

 

 

4. razred

 

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova (listopad)

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice (studeni)

3. Anto Gardaš: Duh u močvari (prosinac)

4.  Erich Kästner: Emil i detektivi (siječanj)

5. Felix Salten: Bambi (veljača)

6. Johanna Spyri: Heidi (ožujak)

7. Zvonimir Balog: Nevidljiva Iva (travanj)

8. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi (svibanj)

 

5. razred

(drugi ciklus, čita se 8 cjelovitih djela i 1 djelo po vlastitom izboru)

 

1. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici (rujan)

2. Basne (izbor) (listopad)

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice (studeni)

4. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade (prosinac)

5. Ivan Kušan:  Koko u Parizu (siječanj)

6. Grigor Vitez, izbor iz poezije  (veljača)

7. Miro Gavran:  Sretni dani (ožujak)

8. Sanja Pilić: Nemam vremena (travanj)

 

Za one koji žele više

9. Milivoj Matošec:  Strah u Ulici lipa

10. Miro Gavran:  Zaljubljen do ušiju

11. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju, Zeleni tigar

12. Tito Bilopavlović: Paunaš

 13. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

14. Ivan Kušan: Lažeš Melita / Domaća zadaća

15. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. / Drugi dnevnik Pauline P.

16.Selma Lagerlöf: Legende o Kristu

 

6. razred

(čita se 9 djela)

 

1. August Šenoa: Povjestice (rujan)

2. Danijel Dragojević: Bajka o vratima (listopad)

3. Stjepan Tomaš:  Mali ratni dnevnik (studeni)

4. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine (prosinac)

5. Oscar Wilde: Sretni kraljević (siječanj)

6 . Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda (veljača)

7. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon (ožujak)

8. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme (travanj)

9.  Mark Twain: Kraljević i prosjak  (svibanj)

 

Za one koji žele više:

10. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

11. Alphonse Daudet: Pisma iz mog mlina

12. Jonathan Swift: Gulliverova putovanja

13. Vladimir Nazor: Veli Jože    

14. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

15. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

 

7. razred

(čita se 9 djela)

 

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj (rujan)

2. Dinko Šimunović: Duga (listopad)

3. Hrvoje Hitrec: Smogovci (studeni)

4. Dobriša Cesarić: Pjesme  (prosinac)

5. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana (siječanj)

6. Branka Primorac: Maturalac  (veljača)

7. Dubravko Jelačić Bužimski: Sportski život letećeg Martina (ožujak) 

8. Vladimir Nazor: Pripovijetke (bilo koje 3) (travanj)

9. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja (svibanj)

 

 

Za one koji žele više:

 

10. Damir Miloš: Bijeli klaun

11. Ićan Ramljak: San bez uzglavlja

12. Nada Mihoković Kumrić: Lastin rep

13. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

 

8. razred

(čita se 9 djela)

 

1.   Slavko Kolar: Breza (rujan)

2.   Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale (listopad)

3.   Dinko Šimunović: Alkar (studeni)

4.     Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore (prosinac)

5.     Sanja Pilić: O mamama sve najbolje (siječanj)

6.     Anna Frank: Dnevnik Anne Frank (veljača)

7.     Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke (ožujak)

8.     Antoine de Saint Exupery:  Mali princ (travanj)

9.     William Shakespeare: Romeo i Julija (svibanj)

 

Za one koji žele više:

10.   Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

11.    Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

12.   Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka

13.   Milena Mandić: Pokajnik

14.   August Šenoa: Branka; Prosjak Luka

15.   Đuro Sudeta: Mor

16.   Ernest Hemingwey: Starac i more

17.   Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

18.   Silvija Šesto Stipančić: Debela; Tko je ubio Pašteticu

19.   Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka

 

Koliko je sati?

 


Raspored zvonjenja


Kalendar
« Studeni 2019 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji


Kalendar rada šk. god.

 

Priloženi dokumenti:
preuzmi.htm


Kurikulum

Godišnji plan i program

Anketa
Kad te u školi ispituju, događa li ti se često da zbog treme ne možeš pokazati sve što znaš?




Uspješno učenje

 





preskoči na navigaciju