Tulum s(l)ova - 7. ciklus

U školskoj knjižnici  je u petak, 10. studenog, održan Noćni čitateljski susret koji čini prvu fazu projekta Tulum s(l)ova.  Projekt je to, sada je već dobro poznato, za poticanje čitanja iz užitka.

Da je projekt drugačiji, zabavan i poučan dokazuje činjenica da smo se već treću godinu za redom odlučili u njemu sudjelovati.  Ove godine naša školska knjižničarka Marina Đukić okupila je  učiteljice Blaženku Brlošić i Kristinu Čolakovac te pedagoga Davora Galušića u tim za provedbu projekta. Za učenike su pripremili bogat kulturni program u čijem je središtu bio događaj ceremonijalnog čitanja pod svjetlosti svijeća i svjetiljki.

Susret je započeo donošenjem pravila ponašanja kojih su se učenici tijekom večeri pridržavali. Zatim je učiteljica Kristina Čolakovac „iskemijala“ radionicu Tajna poruka u kojoj su učenici nevidljivom tintom jedni drugima pisali poruke koje su poslije otkrivali koristeći reagense. Nakon radionice uslijedio je nagradni književni kviz koji su pripremile učiteljica Blaženka Brlošić i knjižničarka Marina Đukić. Učenici su pokazali zavidno znanje, a pobjednice su prigodno nagrađene. Susret se nastavio igrom brzog crtanja, bilo je kreativno i vrlo, vrlo napeto. Na našoj facebook stranici možete pogledati i kako je to izgledalo.

Nakon kratke pauze tijekom koje su se učenici osvježili sokovima i okrijepili peretcima, mufinima i gumenim bombonima stvorili smo ugodnu atmosferu i započeli s čitanjem odabranih ulomaka. Bilo je tu i romana i kratkih priča i pjesama i ljubavi i prijateljstva i ludih tinejdžerskih problema.

Nakon čitanja spojili smo se skypom s Osnovnom školom grofa Janka Draškovića iz Klenovnika s kojima smo izmijenili iskustva o Tulum s(l)ova, ali i svoje podatke da bismo se mogli i dalje upoznavati i družiti virtualno. Nakon skypea odgledali smo jedan tužan film o važnosti prijateljstva i moći mašte.

Učenici se raduju i iščekuju svaki sljedeći noćni čitateljski susret kao i čitanje u lokalnoj zajednici. To je voditeljima projekta velik poticaj da se u projekt i dalje uključuju.

objavio: Đurđica Vuksanović   datum: 16. 11. 2017.

« Travanj 2018 »