Ruksak (pun) kulture

9. svibnja 2019. godine našu školu posjetio je Ruksak (pun) kulture. Ruksak (pun) kulture nacionalni je program koji organiziraju Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s brojnim kulturnim ustanovama i umjetnicima.  Cilj je programa približiti umjetnost i kulturu djeci i mladima koji su udaljeniji od gradskih središta i kojima su kulturni i umjetnički programi manje dostupni.

U konkurenciji 323 škole i vrtića naša škola je jedna od odabranih koje je ruksak pun kulture ove godine posjetio.

„Ruksak“ je doputovao iz Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu, a u njemu su se skrivala originalna djela i replike hrvatskih umjetnika Miroslava Šuteja, Ivana Picelja, Borisa Bućana i  Vjenceslava Richtera.

Muzejska pedagoginja Ivana Gorički održala je učenicima osmih razreda edukativnu radionicu na kojoj su proširili svoja znanja o likovnoj umjetnosti te saznali da su i oni kolekcionari vrijednih umjetničkih djela u obliku novčanica koje je dizajnirao Miroslav Šutej. Nakon edukativnog dijela radionice uslijedio je onaj najzabavniji dio, a to je praktični rad. Naši učenici pokazali su zavidnu razinu kreativnosti, spretnosti, želje i smisla za izradu pravih malih umjetničkih djela. Po uzoru na viđenu zbirku umjetnina, stvorili su vlastita djela koja možete vidjeti na izložbi u našoj školi. Izložba će biti postavljena povodom Dana škole 24. svibnja.

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 14. 5. 2019.

« Studeni 2019 »